Horoskop na období 18. 1. – 24. 1. 2016

Změna názoru

Slunce prochází posledními dny Kozor20160116_114220 Aoha a doznívá optimistický aspekt od Jupitera. Slunce 20. 1. před 17 hodinou vstupuje do vzdušného znamení Vodnáře. Energie tohoto znamení je o lehkosti, svobodě, nadhledu a hledání nových možností. Snadněji projevíme svou vlastní individualitu a jedinečnost. Staneme se více otevření a přátelští.

Hlavním aspektem v tomto týdnu je retrográdní Merkur v konjunkci s Plutem v kvadratuře na Urana, který potrvá až do února. Myšlenky, názory, informace, paměť, mentální programy procházejí revizí a hloubkovou kontrolou Pluta. Proto se mohou vynořit zasunuté vzpomínky, informace, mentální zápisy z dětství, z minulosti tohoto života a i ze životů minulých. Pokud je potřeba „poopravit“ nějaký váš názor, mentální program, který byl vytvořen v minulých životech, rozpomenete se skrze sen, regresi či podobnou situaci. Myslí uchopujeme svět a podle toho, jak život uchopujeme, děláme z něho výstupy a rozhodnutí. Dostaneme se k zápisům, které nám doposud bránily, se posunout dál. Nevědomé mentální postoje (programy), které vás drží na neviditelných nitkách a nedovolují vám být svobodní, máte možnost odhalit a změnit. Nejdříve je potřeba se k nim dostat, zvědomit si je. Poté si uvědomit, jak vás ovlivňují a jak souzní či nesouzní s vaší přítomností. Kvadratura Urana, která osvobozuje to, co je omezené, ukazuje, že je pak můžete změnit. Změníte názor. Otevírá se nový pohled a uvědomění. Tím, že je to kvadratura, mohou to být informace náhlé, překvapivé až šokující, se kterými se budete muset vyrovnat. Objevuje se neklid, nesoustředěnost a zesílení nespavosti. Uran je vyšší vědomí a otevírá tlakem omezené lidské vědomí. Proto se objeví bolesti hlavy, chaos a zmatek. Černá luna se též přidává do kvadratury a to poukazuje na velkou sílu myšlenek a slova.

Stále trvá aspekt Urana a Černé luny, kdy procházíme „porodními cestami“ k novému uvědomění a musí to projít i přes mysl. Vědomí, které bylo uzavřeno se odblokuje. K tomu nás podporuje Slunce ve Vodnáři, který je otevřený k osvobození všeho, co člověka omezuje a s radostí vstupuje do neznáma a objevuje nové cesty.

Úplněk nastává 24. 1. ve 3 hodiny, kdy Luna se dostává do znamení Lva a stojí naproti Slunci ve Vodnáři, kdy je potřeba propojit rozum a srdce. Každou novou myšlenku, poznání, cestu potřebujeme prožít emočně. Prožít si nadšení, radost, vášeň, aby to, co se zrodí jako nová vize, myšlenka, se stalo skutečností. Pozitivní myšlení je úžasná věc, ale dokud si pozitivní tvrzení budete jen opakovat a neprožijete emočně, nic se ve vašem životě nezmění.

Venuše ve Střelci se dostává do kvadratury s Jupiterem a přichází doba, kdy se budeme přejídat, jíst více sladkostí, více utrácet, protože potřebujeme více lásky, která nám chybí. Pocit nedostatku přinese rozmrzelost a nespokojenost. Objeví se přehánění a zvětšování potřeb a i kdybychom je uspokojili, tak stejně nebudeme spokojení. Proto je potřeba jít opačnou cestou. Prožít si vděčnost za to, co mám tady a teď, tím mohu nalézt spokojenost a může mi být i přidáno. V lásce chceme více, než je možné dostat, jsme příliš nároční. Venuše opouští Střelce a vstupuje do Kozoroha 24. 1., kdy city více zvážní, a uskromníme se.

Přeji Vám spokojený týden, Petra Nel

Velice si vážím a děkuji podporovatelům článků. 

Pokud se vám horoskopy Petry Nel líbí a chcete podpořit jejich tvorbu a tvorbu dalších článků, můžete zaslat dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 8274212621/5500, variabilní symbol: 123456789
Děkuji. Petra Nel a realizační tým.

Upozornění:

Text na této stránce (tzn. horoskop včetně toto upozornění a zdroje) je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem.

autor článku: Petra Nel Smolová    

zdroj: www.astrologiepetranel.cz

 

Příspěvek Horoskop na období 18. 1. – 24. 1. 2016 pochází z Astrologie Petra Nel