Horoskop na období 16. 5. – 22. 5. 2016

Pocit stagnace, který vede ke změně

DSCN4970

 

Slunce prochází posledními dny Býka, kde stojí i Merkur a Venuše. Především retrográdní Merkur „zamezuje“ pohybu vpřed. Nelze se pohnout vpřed. Ve spojení s retrográdním Marsem, retrográdním Saturnem i Plutem je mnoho planet zaměřeno do „minulosti“. Lze proto pouze dokončovat staré záležitosti a nové nejdou zaktivovat, rozhýbat. Což může způsobovat pocit frustrace. Především Merkur, který symbolizuje mysl a dává „příkazy“ Marsu – konání, si potřebuje ujasnit myšlenky a vyřešit v sobě staré rozpory a najít to, co v minulosti bylo nedokončené, co mu nedovoluje se pohnout vpřed. Kde člověk ustrnul ve svém názoru? Kde lpí na svém přesvědčení a není ochoten změny? Tento „ne posun“ (stagnace) se začal zviditelňovat přechodem Merkura přes Slunce – 9. 5., kdy mysl byla prozářena světlem, abychom jasně viděli naši stagnaci. A až když toho svého názoru, přesvědčení budeme mít „plné zuby“, tak se ho rozhodneme změnit velmi rychle a snadno. Zároveň si uvědomíte, co se již naplnilo a završilo.

Merkur je v harmonickém aspektu na Jupitera a Pluta. Plná síla harmonických aspektů se projeví v dalším týdnu, kdy přestane být Merkur retrográdní. V tomto týdnu nás tento harmonický Velký trigon vede k možnosti přepsat stará dogmata, názory, postoje, zápisy až v buňkách, v přenastavení hmoty. Energie je proto obrácena hodně „zpátky“. Zdánlivá stagnace je potřebná a je v pořádku, že to v nás spouští procesy nespokojenosti.

Merkur v Býku je na jedné straně spolehlivý, praktický, velmi trpělivý a na druhé straně pomalý, pohodlný, hlavně lpí na starém a nechce změny! Tak žádné změny nebudou a až toho budete mít dost, sami se pustíte svých starých názorů a rozhýbáte energii. A když už Býku dojde trpělivost, bouchne a nezůstane kámen na kameni (především v mysli). Což se může stát 21. – 22. 5. při úplňku, kdy je poslední působení retrográdního Merkura. K tomu se přidává 20. 5. vstup Slunce do Blíženců a vstup Černé luny do Štíra.

Slunce vstupuje 20. 5. v 16, 45 hodin do vzdušného znamení Blíženců a vytvoří opozici s Marsem, což je příliv energie, která je plná napětí, nervozity a výbuchů. Je to potřeba, aby se energie rozhýbala. Objeví se hodně stresu. Mars je retrográdní a zviditelní se jeho téma. Kam směřuji? Jaký smysl má mé konání?

Blíženci jsou spojeni právě s Merkurem a v době, kdy Slunce prochází tímto znamením, máme možnost pochopit, poznat nové možnosti.

Ve stejný den v 16 hodin vstupuje Černá luna do Štíra a zůstane tam do 12. 2. 2017. Téma je v polaritě – světec a hříšník, která má vést k odpuštění. Přijmout své nejhlubší pudy, negativní emoce, hříchy, odsouzení, zášti, kdy díky smíření se a přijetí těchto složek, se spustí transformace.

V Černé luně ve Štíru je též schována i pozitivní karma a ta se objevuje po prožití schopnosti odpuštění a soucítění. Je to dar hluboké proměny, transformace, síly a přerodu. Dar schopnosti smrti a znovuzrození. Zrodit se jako Fénix. Někteří lidé proto, udělají velký obrat ve svém nitru a v životě. Zrodí se v novém, že druzí je nebudou poznávat. Zároveň je potřeba se připravit, že budeme nuceni se něčeho vzdát, něco v našem životě skončí a záleží, jak budeme tento konec prožívat. Protože jak prožíváme konec, tak začínáme zrození. Pokud vám bude muset něco odejít ze života, odevzdejte to s láskou a s vděčností, že jste to mohli ve svém životě mít. Buďto se můžete trápit a zoufat nad ztrátou, nebo si s vděčností v srdci uvědomit to bohatství, které jste díky tomu dostali, že jste určitý čas s tím mohli být. Buď ve vás zůstane ztráta, nebo bohatství. Vidíte ten rozdíl? Život je plynoucí řeka a přirozeně se pocity, situace, hmota, lidé rodí a přirozeně odcházejí, když se jejich čas naplní.

(Připravuji pro vás podrobný článek – Černá luna ve Štíru)

Úplněk nastává 21. 5. po 23 hodině a naplňuje se téma novoluní na sabiánském symbolu: Symbolická bitva mezi meči (mysl) a pochodněmi (duch).

Klíčová myšlenka: Odmítnutím závislosti na minulosti se hledající stává válečníkem, znovu bojujícím ve věčné „Velké Válce“. Viz. horoskop 2.- 8. 5. 2016.

Úplněk je nabitý energií, odhodláním a především rozhodnutím, početím nového smyslu bytí – směřování.

Přeji požehnaný týden, Petra Nel

Velice si vážím a děkuji  podporovatelům článků. Děkuji. 

Pokud se vám horoskopy Petry Nel líbí a chcete podpořit jejich tvorbu a tvorbu dalších článků, můžete zaslat dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 8274212621/5500, variabilní symbol: 123456789
Děkuji. Petra Nel a realizační tým.

Upozornění:

Text na této stránce (tzn. horoskop včetně toto upozornění a zdroje) je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem.

autor článku: Petra Nel Smolová

www.astrologiepetranel.cz

Příspěvek Horoskop na období 16. 5. – 22. 5. 2016 pochází z Petra Nel Smolová – Astrologie Petra Nel